Wycieczka do Sejmu

Pan poseł Dariusz Joński zaprosił uczniów naszej szkoły na spacer po Sejmie.
Z zaproszenia skorzystali uczniowie klas: 7D i 8B.
Sejm jest jedną z dwóch izb parlamentu. Uczniowie zostali wprowadzeni do  głównej sali obrad, gdzie dowiedzieli się : kto zasiada w ławach poselskich, jakie zadania mają posłowie, jak wygląda rozkład sił partii politycznych, kto zajmuje centralne miejsca w Sejmie oraz co to jest immunitet poselski?
Pani przewodnik oraz towarzyszący uczniom pan poseł Dariusz Joński, w sposób przystępny, tłumaczyli młodzieży tajniki pracy Sejmu.
Na koniec zadowoleni, ale nieco zgłodniali uczniowie, udali się na obiad do sejmowej restauracji.
Środa była w Warszawie dniem ciepłym i słonecznym, więc po opuszczeniu budynku Sejmu klasy udały się na spacer do Królewskich Łazienek.
Uczniami opiekowali się: p. Andrzej Pasiński oraz p. Małgorzata Pacześ-Górna, p. Monika Gramsz, p. Marzena Bielecka

tekst: M. Bielecka, foto: A. Pasiński, M. Bielecka
wizyta w sejmie