Akcja „Sprzątania Świata” w naszej szkole

Nasza szkoła przyłączyła się do dbania o Planetę. Hasło tegorocznej, 28, Akcji brzmiało:  „Myślę, więc nie śmiecę”. Głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko oroczna zbiórka śmieci, lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.  „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.  Akcja zmienia obecnie swój charakter, kładąc nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby prawidłowo gospodarować odpadami oraz inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.
W ramach akcji Samorząd Uczniowski zorganizował  wystawę prac uczniów przedstawiających odpowiednie segregowanie śmieci  oraz recyklingu. Ponadto uczniowie rozwiązywali test wiedzy na temat szeroko rozumianej ochrony środowiska. Wszystko to miało na celu uświadomienie naszym uczniom jak ważne znaczenie ma ekologia.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
plakat sprzątanie świata