Dzień Sybiraka - 17 września

W dniu 16 września 2021 r. odbyły się w szkole miejsko-powiatowe obchody Dnia Sybiraka. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miasta na czele z Prezydentem Pabianic Panem Grzegorzem Mackiewiczem oraz władz powiatu: Florian Wlaźlak, Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego wraz z Jackiem Wróblewskim, członkiem Zarządu Powiatu; władze Koła terenowego Związku Sybiraków w Pabianicach oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Pabianicach, Zebrani wysłuchali krótkiego programu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klas 8B i 4D, 8A pod kierunkiem p. Ewy Zawady, p Wioletty Sobieraj, p. Andrzeja Pasińskiego przy współpracy p. Marzenny Bieleckiej. Na zakończenie złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą upamiętniającą tragiczny los 1,5 mln rodaków wywiezionych na Syberię. Za symboliczną datę wywózek uznaje się 17.09.1939 r. czyli dzień ataku Związku Sowieckiego na Polskę.

tekst i foto: A. Pasiński
uroczysty apel