Spotkanie z archeologią

Dnia 9 lutego 2022 roku klasa 4 D z opiekunem Panią Marzeną Bielecką uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych "Spotkanie z archeologią" w Muzeum Miasta Pabianic. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica między archeologią, paleontologią, a historią. Odpowiadali na różne pytania m.in.:  - dlaczego człowiek nie spotkał się oko w oko z dinozaurem? - skąd wziął się podział na epoki kamienia, brązu i żelaza? - jak ludzie radzili sobie bez zapałek przy rozpalaniu ognisk? - gdzie archeolodzy znajdują zabytki? Podczas zajęć uczniowie poznali wybrane artefakty i ich kopie związane z kulturą materialną Pabianic. W drugiej części spotkania uczniowie wykonali paciorki z modeliny stylizowane na wzór dawnych szklanych ozdób.

tekst i foto: E. Widz/M. Bielecka
uczniowie w muzeum