Z wizytą w Warszawie

24 września 2021 roku uczniowie klas VII a i VII c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
W stolicy podziwialiśmy uroki: Ogrodu Saskiego, PKiN, Starego Miasta m.in. kamieniczki, miejsce ostatniej powstańczej barykady, Barbakan i fragmenty murów obronnych, pomniki: Małego Powstańca i Jana Kilińskiego.
Poznaliśmy historię Zamku Królewskiego, a następnie Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się w kierunku Pałacu Prezydenckiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Zakątka Złotej Kaczki, placu Trzech Krzyży oraz Łazienek Królewskich.
Ważnym punktem naszej wycieczki była wizyta na Powiślu, gdzie odbyły się zajęcia poświęcone historii powstania warszawskiego.
Opiekunami wycieczki były panie: Milena Kęcik, Katarzyna Jurek i Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: U. Węgrzyn-Skrzydlewska
uczniowie w Warszawie