Szkolny Dzień Sportu

W dniu 15.06.2022 w naszej szkole został zorganizowany Dniem Aktywności Sportowej. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawców miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: biegu z piłką na łyżeczce, podawanie nad głową piłki, bieg na jednej nodze, przekładanie szarfy.
            Wszystkie klasy IV-VIII brały udział w rozgrywkach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie poszczególnych klas walczyli o tytuł najlepszej klasy w szkole w poszczególnych kategoriach.  Nie brakowało współzawodnictwa klas w meczach piłki siatkowej. Każda klasa dzielnie kibicowała swojej drużynie. Wyniki      w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej zajęła klasa VIII A
wśród klas  IV, V i VII  najlepsze okazały się klasy:  IV A, V B, VII B
Wychowawcy świetlicy pod opieka p. Justyny Nowak, umilali naszym najmłodszym czas. Było: malowanie twarzy, wspólne kolorowanki, tunel a wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki. Dla wszystkich spragnionych czekały świeże soki jabłkowe.
            Ważnym punktem w tym dniu był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez harcerzy z grupy 70 PDH Eksplozja. Prezentacja ta miała na celu rozpowszechnienie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy już wśród najmłodszych oraz podnoszenie kwalifikacji osób, które już miały styczność z tym ważnym tematem.
Na zakończenie uczniowie wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Mogli zobaczyć jak wygląda wóz strażacki z bliska, poczuć jak ciężki jest wąż strażacki oraz uczestniczyć w pokazie lania wody.
            Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawach, uczniowie udowodnili, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej!

tekst i foto: T. Zawada
dzień sportu