Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę wydarzenie obchodziliśmy 04 kwietnia. Tego dnia w szkole i na lekcjach uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. W klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Uczniowie mieli okazje zobaczyć filmiki: „Amazing things Happen”, „Jedno pytanie, które zmieni Twoje myślenie”, odbyła się pogadanka dotycząca opowiadania "sówka Kamila" po którym uczniowie klasy 1C wykonali własnoręcznie wykonane papierowe sówki, oczywiści w kolorze niebieskim. W tym wyjątkowym dniu odbyło się wiele rozmów o tym,że każdy jest inny, że autyzm nie oznacza izolacji dziecka. Dużo mądrych myśli i ciepłych uczuć pojawiło się w myślach i sercach wielu osób. Dzięki tym wszystkich informacjom dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.
Mamy nadzieję, że poprzez nasze wspólne działania nasi uczniowie poszerzą wiedzę i tolerancję wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
uczniowie