Blog o tradycjach i kulturze Wielkiej Brytanii – Britain is GREAT

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 5A brali udział w tworzeniu bloga o tradycjach i kulturze Wielkiej Brytanii – Britain is GREAT!
Podczas co tygodniowych spotkań, uczniowie opracowywali poszczególne zagadnienia dotyczące brytyjskich zwyczajów. W ten sposób stworzyli językowego bloga, na którym zainteresowani będą mogli znaleźć ciekawe aspekty języka angielskiego, zapoznać się z najciekawszymi zagadnieniami dotyczącymi brytyjskiej historii.
Blog wprowadza wszystkich jego czytelników w świat języka angielskiego w ciekawy sposób, tak aby nauka kojarzyła się wyłącznie z czymś przyjemnym. Odwiedzający bloga dowiedzą się, że Wielka Brytania to wieloetniczne państwo, które jest różnorodne i pełne kontrastów.
Uczniowie wraz z opiekunem zajęć Panią Kamilą Siwiaszczyk zapraszają do odwiedzenia bloga i poszukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania – Czy typowy Brytyjczyk rozmawia tylko o pogodzie, a o godzinie 5 tradycyjnie pije filiżankę Earl Greya? :-) Czy Anglicy grają w golfa i krykieta a wobec innych trzymają się na dystans? Na te i inne nurtujące pytania znajdziemy odpowiedź na britainisgreat2021.blogspot.com
Zapraszamy!

tekst i foto: K. Siwiaszczyk