Piknik dla dzieci „Bądźmy Razem”

2 czerwca uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w Pikniku dla dzieci „Bądźmy Razem” organizowanym przez łódzką Caritas. Piknik odbył się w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu w Łodzi. Podczas imprezy uczniowie pobiegli w IX Biegu Charytatywnym „Biegniemy z Pomocą”,  podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację 3- letniej Tosi ze Zgierza, która jest niepełnosprawna ze względu na nitkowaty rdzeń kręgowy.

200 biegaczy - wolontariuszy z 19 Szkolnych Kół Caritas wybiegało 9.055,22 złotych.
Dla uczestników biegu poza działalnością charytatywną liczyła się także rywalizacja sportowa.  Zuzanna Brocka (klasa 3c), Antoni Walczak (klasa 3b) oraz Mateusz Jabłoński (klasa 3b) pokonali dystans 8 km. Gratulujemy!!!

Oprócz biegu na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. konkurencje sportowe, zabawy taneczne, miasteczko cyrkowe, gra planszowa, malowanie buzi. Nie zabrakło też waty cukrowej, popcornu i hot-dogów w porze obiadowej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali paczki ze słodyczami.
Za rok też pobiegniemy :)

tekst i foto: P. Jabłońska
piknik Caritas