Podaj dobro dalej!

Ogólnopolski projekt edukacyjny “Podaj dobro dalej!”, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz grup pozaszkolnych w wieku klas I-VIII. Projekt ma za zadanie edukować, rozwijać i uwrażliwiać na pomoc drugiemu człowiekowi najmłodszych w duchu śp. Heleny Kmieć. Uczniowie realizując przedsięwzięcie mają okazję rozwinąć swoje talenty i kształtować postawy społeczne. Ważnym aspektem akcji jest nastawienie na budowanie relacji między rówieśnikami. Promując ideę wolontariatu projekt wspiera w wychowaniu do świadomego i aktywnego zaangażowania społecznego. W tegorocznej edycji zaangażowało się wiele szkół, również wolontariusze z naszej szkoły w składzie: Antonina Skiba, Agata Nowak oraz Nikola i Oliwia Okruszek z klasy 7D wzięły udział w tym ważmy projekcie.
Realizując projekt „Podaj dobro dalej!” stawiamy sobie za cel edukować, rozwijać i uwrażliwiać najmłodszych na pomoc drugiemu człowiekowi, stawiając za przykład śp. Helenę Kmieć. Chcemy pokazać, że każdy może pomagać drugiemu nie ważne ile ma lat, a wokół nas mamy wiele osób które tej pomocy potrzebują, tylko trzeba poświęcić im trochę swojego czasu.
Mimo to, że nasz udział w projekcie już się zakończył to jednak dalej uczennice pomagały, szykując różne zbiórki i akcje. Więc ta miłość i pasja pomagania w nich została.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
dyplom