12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady

Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jemy ją w postaci tabliczek, ciastek, batonów czy lodów. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Minęło jednak kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Czekolada, oprócz tego, że jest pyszna, może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju po zjedzeniu czekolady. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również uwielbiają czekoladę i w tym dniu mieli możliwość pałaszowania jej do woli. Wystarczyło odszukać poukrywane w całej szkole zagadki dotyczące oczywiście czekolady, udzielić poprawnej odpowiedzi i cieszyć się rozpływającą w ustach czekoladą.
Propozycje ,,Czekoladowych” książek:
Dzień czekolady – Anny Onichimowskiej