Światowy dzień zdrowia w klasie 1d

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy w klasie Światowy Dzień Zdrowia. W tym dniu z pomocą jednej z Mam, lekarza pediatry Pani Natalii Krysiak przyjrzeliśmy się bliżej najbardziej istotnym problemom zdrowotnym w społeczeństwie.
Podczas spotkania Dzieci miały możliwość nie tylko poznać bliżej zawód lekarza, ale także zobaczyć wszystkie przedmioty niezbędne w pracy lekarza, tak by nie budziły już lęku. Tym sposobem sprawdziliśmy: czy kaniula (wenflon) to tak naprawdę igła, która zostaje w ciele, czy woda utleniona i inne środki odkażające naprawdę zawsze szczypią, czy na przedmiotach medycznych można zagrać oraz czy wszystkie lekarstwa muszą być niesmaczne. To tylko kilka z kwestii, które udało nam się poruszyć. Dzieci były zachwycone!

„To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra.” – M. Gandhi

tekst i foto: P. Wendler
uczniowie