„Geniallne Miejsca”- I etap ogólnopolskiego konkursu na interaktywną grę za nami

„Geniallne Miejsca” to konkurs przygotowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Sekcję Informatyki Szkolnej. Jego celem jest pokazanie piękna naszego kraju poprzez interaktywne gry stworzone na platformie Genially. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z klas 4-8 i szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Tego wyzwania postanowiło podjąć się pięcioro uczniów z klasy 4B. Zmierzyli się oni z zadaniem konkursowym i przygotowali grę związaną z pabianicką legendą.
Antosia, Maja, Marysia, Janek i Marcel stworzyli grę o Ani Sułowskiej, córce Krzysztofa Sułowskiego, zarządcy dóbr pabiańskich z XVII w.
Nad swoim pomysłem uczniowie pracowali podczas spotkań kółka, które odbywało się na Teams. Dzięki temu mogli wspólnie podejmować decyzje, analizować, zmieniać na bieżąco oraz testować fragmenty gry w czasie rzeczywistym. Całość wykonali samodzielnie od podstaw.
Najpierw przeczytali legendy i ciekawe historie dotyczące naszego miasta. Następnie przygotowali plan wydarzeń i stworzyli szkic gry. Przygotowali rysunki na kartkach i za pomocą specjalnej aplikacji przystosowali do potrzeb gry. Wymyślili zadania, które trzeba było ułożyć w genially, wykorzystując możliwości jakie daje platforma.
Podczas swojej pracy korzystali także z pomocy pracowników Muzeum Miasta Pabianic, którzy służyli wsparciem historycznym i udostępniali zasoby muzealne w postaci zdjęć.
Wiele godzin przed komputerami zaowocowało nie tylko powstaniem świetnej gry, przybliżającej legendę o małej Ani Sułowskiej, ale także przejściem do drugiego etapu konkursu.
Trzymajcie kciuki!
Link do mapy Polski, na której umieszczono naszą grę

tekst i foto: A. Herszel-Pościk