Wojewódzcy zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu „Geniallne miejsca”

W środę (08.06) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego konkursu „Geniallne miejsca”. Konkurs polegał na stworzeniu wirtualnej gry, escape roomu lub prezentacji z elementami grywalizacji na platformie Genial.ly. Ważne było, by praca dotyczyła historii okolicy, z której pochodzili uczestnicy konkursu.
Nasz zespół z klasy 4b w składzie: Antonina Cieplucha, Maja Jach, Marysia Krupska, Jan Mazepus i Marcel Wojna, w ramach konkursu, stworzył wirtualną grę na platformie Genial.ly  o jednej z pabianickich legend. Praca uczniów pt.:„Miodowa dziewczynka”, przybliżająca historię Ani Sułowskiej, zajęła 1 miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół podstawowych. Warto zaznaczyć, że był to jeden z najmłodszych zespołów biorących udział w konkursie w Polsce.
Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali także szereg nagród, w tym gry planszowe, vouchery do: Parku Rozrywki „Mandoria”, Tkalni Zagadek/kids i kina Helios.
Opiekunem zespołu była pani Agnieszka Herszel- Pościk.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!
Link do gry ”Miodowa dziewczynka”: https://bit.ly/miodowadziewczynka

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
uroczyste wręczenie nagród