Gra Miejska – Bierzemy na warsztat tolerancję

5 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób w Niepełnosprawnością Intelektualną. Pabianice stanęły na wysokości zadania i w tym dniu zorganizowały Gry Miejskie, które pod hasłem „Bierzemy na warsztat tolerancję” aktywizowały i integrowały uczniów szkół podstawowych oraz osoby z niepełnosprawnościami.
Głównym celem działań było kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, wspieranie i edukacja dzieci i młodzieży w rozumieniu podstawowych pojęć takich jak tolerancja, szacunek, empatia, ale przede wszystkim integracja społeczna osób „pełnosprawnych” z osobami z niepełnosprawnościami.
Plan zabawy był prosty: 5 grup po 10 osób, składających się z uczniów ze szkół podstawowych oraz z osób z niepełnosprawnościami z placówek powiatu pabianickiego, otrzymały mapy, które kierowały do pięciu wyznaczonych punktów w mieście, gdzie czekały na nich różne zadania. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7D w składzie: Antonina Skiba, Agata Nowak, Julia Rynkiewicz, Nikola Okruszek i Oliwia Okruszek. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz upominki. Spotkanie było okazją do pokazania wzajemnej tolerancji, współdziałania i pokonywania barier.
Z jakim wynikiem zakończyły się te nietypowe zmagania?
I Miejsce: BIEDRONKI (zespół czerwonych):
Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach i Szkoła Podstawowa Nr 16

II Miejsce: SMERFY (zespół niebieskich):
Środowiskowy Dom Samopomocy PSONI i Szkoła Podstawowa Nr 13;
III Miejsce: CZTEROLISTNA KONICZYNKA (zespół zielonych)
Warsztat Terapii Zajęciowej i Szkoła Podstawowa Nr 5
IV Miejsce - remis