Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”

Klasa 2b zakończyła bajkową podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni, realizując Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”. „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…” - zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były i są sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Poprzez utożsamienie się z bohaterem, uczniowie byli w stanie przepracować różne, trudne dla siebie sytuacje, poradzić sobie z przykrymi emocjami oraz cieszyć się tymi pozytywnymi. Nabyli nowych umiejętności społecznych, również wobec osób niepełnosprawnych, nauczyli się odróżniać dobro od zła, świat realny od fantastycznego oraz pragną, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość.

„Bajka jest magicznym lustrem

pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to,

co wydaje się trudne i nie do pokonania.”

tekst i foto: M. Bączał
dyplom