Piątka dla Natury

„Działamy dziś z myślą o jutrze!” - to hasło przewodnie zrealizowanego w klasie 2b, ogólnopolskiego Programu „Piątka dla Natury”. W pełni zgodne z podstawą programową scenariusze pomogły w interesujący sposób przybliżyć dzieciom zagadnienia związane z ochroną środowiska. Ponadto po każdej ekolekcji uczniowie realizowali ekowyzwanie, które utrwaliło ich wiedzę i pobudziło kreatywność, umożliwiając udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Nasza klasa znalazła się wśród zwycięskich szkół z całej Polski i zdobywając ogromną ilość głosów na prace z obszaru „Troska o drzewa”, wygraliśmy zestaw gier edukacyjnych oraz książeczki utrwalające wiedzę zdobytą na lekcjach przeprowadzonych w ramach programu. Dodatkowo każdy uczeń zwycięskiej klasy otrzymał pamiątkowy dyplom.
Koordynatorem programu była wychowawczyni klasy 2b, pani Małgorzata Bączał.
Dziękujemy Wszystkim, którzy nas wspierali w tym konkursie i z wielkim zaangażowaniem oddawali głosy na ekowyzwanie.

tekst i foto: M. Bączał
uczniowie