Cykl zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze

W dniu 25 marca 2022r., w klasach III d i III c, odbył się dwugodzinny cykl zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze i na obszarze kolejowym, oraz przybliżających zawód Strażnika Ochrony Kolei, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej w Łodzi. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowego i bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia i przejeżdżania przez przejazd kolejowy, poznali znaki drogowe o tematyce kolejowej, dowiedzieli się również o skutkach nieprawidłowego postępowania, bądź poruszania się po zabronionych obszarach.
W drugiej części spotkania mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei oraz Przewodnika Psa Służbowego. W spotkaniu uczestniczył również pies patrolowo - obronny o imieniu Chiro, obecnie jedyny czworonożny funkcjonariusz w łódzkiej Komendzie SOK.
Goście, którzy nas odwiedzili, szczegółowo odpowiadali na zadawane pytania, a ważne zagadnienia przybliżyli uczniom przy pomocy przygotowanej prezentacji, oraz filmów edukacyjnych. Za zakończenie przyszedł czas na bliższe spotkanie ze sprzętem potrzebnym w pracy Strażników, który można było wypróbować, lub przymierzyć, pamiątkowe zdjęcia, oraz niespodzianki w postaci książeczek z kolorowankami.
Bardzo dziękujemy panom inspektorowi Bartoszowi i strażnikowi Tomaszowi za miłą i pouczającą wizytę, dzięki której mogliśmy się wiele nauczyć. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie.

tekst i foto: J. Strzelec
zajęcia profilaktyczne