Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Uczniowie klasy 3d zachęcają do przeczytania „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. To zbiór opowiadań opisujący losy skarpetek, które uciekły podczas prania i rozpoczęły nowe życie, pełne niecodziennych zdarzeń. Choć bohaterami są skarpetki, książka w rzeczywistości porusza wiele ważnych tematów, które w ten sposób mogą zostać lepiej zrozumiane przez najmłodszych.
Ogromną zaletą książki jest prosty i zrozumiały język, co czyni opowieść bardzo przyjemną w odbiorze. Przygody 10 skarpetek zostały opisane w interesujący sposób, który wciąga czytelnika i zachęca do przerzucania kolejnych stron. Wydawać by się mogło, że książka o skarpetkach nie może być zbyt ciekawa. Autorka przekonuje jednak, że wystarczy odrobina wyobraźni, aby prozaiczny temat zaowocował wyjątkowymi historiami, które bawią, a jednocześnie uczą.
Zachęcamy do przeczytania.

tekst i foto: E. Jeż