Zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności z przyrody

W roku szkolnym 2021/2022 7 uczniów klas czwartych uczestniczyło w zajęciach rozwijających zainteresowania i umiejętności z przyrody, prowadzonych przez p. Ewę Szkudlarek. Ich celem było rozwijanie kreatywności i poszerzanie wiedzy przyrodniczej. Podczas zajęć poznawaliśmy rośliny i zwierzęta. Uczyliśmy się orientować w terenie. Poznaliśmy bogactwo przyrodnicze parków narodowych. Sadziliśmy rośliny, robiliśmy kompozycje z zasobów lasu, budowaliśmy rakiety z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu, rozwiązywaliśmy krzyżówki, oglądaliśmy filmy przyrodnicze, robiliśmy doświadczenia. Podczas zajęć powstało też dużo ciekawych prac plastycznych. Zdobytą wiedzę będziemy poszerzać w kolejnych latach na lekcjach biologii, chemii i geografii.

tekst i foto: E. Szkudlarek
zajęcia przyrodnicze