Zajęcia profilaktyczne z Funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Jak co roku, w ramach działań profilaktycznych, pedagodzy szkolni zaprosili do współpracy Funkcjonariuszy Straży Miejskiej p. Pawła Zyska, który przeprowadził szereg zajęć edukacyjno-profilaktycznych z uczniami. Zajęcia, które realizują funkcjonariusze Straży Miejskiej są zawsze dostosowane do poziomu słuchaczy oraz do potrzeb danej klasy.
Bieżąca tematyka spotkań dotyczyła bezpieczeństwa w domu, w szkole, odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, profilaktyka agresji, unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi, tolerancji oraz bezpieczeństwa w Internecie. Wiedza i umiejętności jakie dzieci zdobyły podczas warsztatów, pozwolą im w przyszłości właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.
Należy pamiętać, że zajęcia ze strażnikami mogą być pomocą w procesie wychowawczym, ale go nie zastępują, lecz wspierają wiedzą w temacie tak ważnym dla wszystkich wychowawców, jakim jest bezpieczeństwo uczniów.
Dzięki takim zajęciom uczniowie już od najmłodszych lat posiadają wiedzę, która będzie im niezbędna na całe życie.

Dziękujemy Funkcjonariuszom Straży Miejskiej za współpracę

tekst i foto: M. Pintera-Wall