Wycieczka do Torunia

W dniu 13 maja uczniowie klas Ia i Ib wyruszyli w podróż do Torunia, miasta Mikołaja Kopernika. Droga minęła szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.
Wizytę zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące napotkanych zabytków.
Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów pierników, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej.
Odwiedziliśmy również Muzeum Historii Partaczy, gdzie poznaliśmy życie średniowiecznych rzemieślników. Podczas warsztatów dziewczynki własnoręcznie wykonały sakiewki, a chłopcy tarcze rycerskie.
Miłym akcentem było jedzenie najlepszych lodów w mieście oraz zabawa na placu zabaw. Z uśmiechami rysującymi się na twarzach wróciliśmy do Pabianic.

tekst i foto: E. Jeż/M. Ściegienka
uczniowie na wycieczce