Uroczyste pożegnanie klas ósmych i Bal Ósmoklasisty 2022

23 czerwca odbyło się w naszej szkole pożegnanie ósmoklasistów. Podczas części oficjalnej najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Uczniowie, którzy osiągnęli średnia 4,75 i powyżej:
Gloria Klimczak
Krzykowska Alicja
Mesor Mateusz
Winnicki Piotr
Okrojek Lena

Nina Andrzejczak
Klaudia Raczyńska
Hanna Kozłewska
Stępińska Martyna
Olkusz Martyna
Poczta Maksymilian

NAJLEPSI PRZEDMIOTOWCY:
Polonista – Alicja Krzykowska 8a opiekun p. Marzenna Bielecka
Matematyk – Gloria Klimczak 8a opiekun p. Danuta Daszyńska
Anglista – Kalina Kozłowska 8b opiekun p. Małgorzata Popłońska
Germanista – Mateusz Mesor 8a opiekun p. Krzysztof Snochowski
Geograf – Piotr Winnicki 8a opiekun p. Ewa Widz
Chemik – Hanna Kozłewska 8b opiekun p. Ewa Szkudlarek
Biolog – Cezary Gaca 8b opiekun p. Ewa Szkudlarek
Muzyk – Piotr Winnicki 8a opiekun Wioletta Sobieraj
Sportowiec – Nina Andrzejczak 8b opiekun p. Dorota Gwiazdowska oraz Martyna Stępińska opiekun p. Dorota Gwiazdowska.
Najlepsi: nagroda Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta Pabianic: Andrzejczak Nina 8b i Raczyńska Klaudia 8b

Za działalność na rzecz szkoły, w tym wolontariat oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim dyplomy i nagrody otrzymują:
Gaca Cezary 8b
Krzykowska Alicja 8a
Chmielewska Julia 8a
Benedyczuk Zuzanna 8a
Janiak Magdalena 8a
Raczyńska Klaudia 8b
Andrzejczak Nina 8b
Mikołajczyk Filip 8b
Grabarczyk Wiktoria 8b

Ósmoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, że będą rozsławiali imię naszej szkoły. Przekazali także sztandar szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Alicja Krzykowska podziękowała Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej za włożony trud, a kolegom za wspólnie spędzone lata. Antonina Skiba w imieniu uczniów klas siódmych pożegnała odchodzący rocznik, życząc wielu sukcesów. Po części oficjalnej młodzież przedstawiła na wesoło jeden dzień z życia ucznia. Po wielu perypetiach okazało się, że młodzi ludzie, jeśli tylko chcą, „mogą wszystko”, „mogą zmieniać świat”.

W uroczystości wystąpili:
klasa 8 a – Amelia Głobińska, Magdalena Janiak, Jessika Rózga, Emilia Sychniak, Piotr Winnicki;
klasa 8 b – Nina Andrzejczak, Marlena Florczuk, Cezary Gaca, Hanna Kozłewska, Kalina Kozłowska, Filip Mikołajczyk, Martyna Olkusz, Klaudia Raczyńska, Martyna Stępińska.

Poczty sztandarowe:
odchodzący – Alicja Krzykowska, Lena Okrojek, Aleksander Świętczak;
nowy – Nikola Okruszek, Oliwia Okruszek, Oliwier Stachera.
Uroczystość przygotowali: Marzenna Bielecka, Oksana Pastuszka, Marek Słowik, Wioletta Sobieraj, Izabela Zakrzewska.

Po części oficjalnej rozpoczął się Bal Ósmoklasistów. Ostatnie tygodnie przed balem upłynęły na przygotowaniach w różnych obszarach: logistyki całego przedsięwzięcia, zorganizowania cateringu, wystroju holu głównego szkoły, oprawy muzycznej, atrakcji dla uczniów w postaci foto-budki. Młodzież wyglądała zjawiskowo w swoich kreacjach.
Podczas uroczystego rozpoczęcia pani Dyrektor wraz z Panem Piotrem Pająkiem wodzirejem powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów klas ósmych – głównych bohaterów balu. Po tych życzeniach zabrzmiały pierwsze akordy poloneza i uczniowie zaprezentowali pięknie wykonany układ taneczny zbierając na zakończenie zasłużone owacje. Wszyscy: uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się wspaniale. Bal Ósmoklasistów w 2022 roku przejdzie do historii szkoły jako super wydarzenie.
Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i organizację tej pięknej uroczystości.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
akademia