Z wizytą w Warszawie

6 maja 2022 roku uczniowie klasy 2a i 2b wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania były Łazienki Królewskie. Odbył się niezwykły spacer sensoryczny po letniej rezydencji ostatniego Króla Polski Stanisława Augusta. Pani przewodniczka zapoznała nas z kuchnią królewską, tańczyliśmy menueta, szukaliśmy zwierząt parkowych i uczestniczyliśmy w zabawach teatralnych. Kolejnym punktem zwiedzania był spacer po Starym Mieście, podczas którego uczniowie poznali historię miasta. Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Syrenka, kamieniczki i uliczki Starego Miasta zachwycały, a w trakcie ich podziwiania mogliśmy wysłuchać fascynujących opowieści i legend. Po spacerze odbyła się gra miejska, podczas której dzieci  wyszukiwały miejsca zaznaczone na mapkach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Stadion Narodowy, wysłuchaliśmy historii powstania tego miejsca oraz aktualnych wydarzeń z nim związanych. Każdy miał szansę stanąć przy najwyżej położonym krzesełku na górnej trybunie areny i z tego miejsca podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę PGE Narodowego.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Pabianic.
Opiekunami wycieczki były panie: Aleksandra Kurasiewicz, Małgorzata Bączał, Katarzyna Jurek oraz pan Tymon Trzeszczak.

tekst i foto: M. Bączał/A. Kurasiewicz
na wycieczce