MATA W KAŻDEJ SZKOLE

Czwartek 19 maja 2022 to dzień pełen emocji sportowych. Polski Związek Zapaśniczy zorganizował turniej dla dzieci  "Mata w każdej szkole", w którym uczniowie SP16 w Pabianicach mieli możliwość udziału w nim jako jedni z nielicznych z całego województwa łódzkiego.
Turniej ten odbył się na matach Szkoły Podstawowej nr 184 w Łodzi.
         Zawodnicy rywalizowali w grach z mocowaniem i konkurencjach szybkościowo-zwinnościowych: drużynowe  przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyścigi numerków, berek dookoła materaca, wyrywanie "ogonków" i wyrywane piłki.
       Udział w poszczególnych konkurencjach dostarczał uczestnikom i ich opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń sportowych. Zarówno radość i zadowolenie z osiągnięć w przezwyciężeniu  własnych słabości przeplatały się ze łzami wzruszeń w  momentach drobnych niepowodzeń.
 Reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromnymi ambicjami i pokazali wielką siłę charakteru podczas zawodów. Niektórzy z nich rywalizowali również zawodnikami ze starszej kategorii wiekowej odnosząc wielokrotnie sukcesy.
        W klasyfikacji generalnej reprezentacja SP 16 w składzie: Laura Szymańska - 4d, Zuzanna Stępńska - 4c, Julita Kikn - 5c, Oliwia Okruszek - 7d, Nikola Okruszek - 7d, Jan Mazepus -  4b, Antoni Moszyński -  4d, Kornel Jarczyński - 4d zajęła 4 miejsce.
 Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki, medale i dyplomy.
         Specjalne podziękowanie kierujemy do pp. Grzegorza i Kamila Szyszki z sekcji zapaśniczej Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów za pomoc w przygotowaniu  i opiece uczniów.
Opiekunowie Dorota Gwiazdowska i Tomasz Zawada.

tekst i foto: D. Gwiazdowska
zawody sportowe