Finał Kampanii 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniu 17.11.2022 odbyło się uroczyste podsumowanie Kampanii 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY zorganizowanej przez Grupę Wolontarystyczna „AGRAFKA”.
Podczas spotkania w kinie Helios w Pabianicach blisko 200 osób zaangażowanych w działania mogło obejrzeć spot społeczny Po-moc, nie Prze-moc przygotowany przez Agrafki oraz brali udział
w prelekcji pani Anna Grabarczyk z Fundacji „Huśtawka”. Młodzież została poinformowana o tym, w jaki sposób działa cykl przemocy oraz jakie wyróżnia się jej rodzaje. Przerażające okazuje się to jak rożne formy potrafi przybierać – przemocą może stać się dla dziecka lub młodszego człowieka jako ofiary, poczucie emocjonalnego zaniedbania, mimo posiadania wielu dóbr materialnych. Była mowa także o przemocy ekonomiczna. Jak się okazuje, tą najdotkliwszą jednak jest przemoc o charakterze psychicznym.
Podczas prelekcji słuchacze podawali sobie koło ratunkowe nawiązujące do konieczności niesienia pomocy. Po wykładzie, głos zabrał zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach podinspektor Sławomir Kłos, który podziękował za prowadzone działania oraz podkreślił ich znaczenie. Dopełnieniem było spotkanie na parkingu Centrum Handlowego Tkalnia w Pabianicach, gdzie wspólnie utworzyli liczbę „19” nawiązującą do kampanii.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
prelekcja