Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych

We wrześniu rozpoczęliśmy w naszej szkole drugą edycję naszej akcji pt.: "Książka z klasą" promującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Jako pierwsza została wylosowana klasa 1 b. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnej pracy z książką, do sięgania nie tylko po obowiązkowe lektury, ale też po dowolne pozycje oraz kształtowanie szacunku i miłości do papierowych książek. Wspólnie z panią Justyną Strzelec wybraliśmy ciekawą i mądrą propozycję, pt.: "Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych", ponieważ historie w niej zawarte w prosty i przystępny sposób poszukują rozwiązań problemów oraz trudności, z jakimi mogą borykać się dzieci w młodszym wieku szkolnym - zarówno w szkole, jak i w domu. Otrzymaliśmy ją od jednego ze wspaniałych rodziców, który zechciał podarować nam ten wyjątkowy prezent. Ponieważ jako pierwszaki mamy jeszcze niekiedy kłopot z samodzielnym czytaniem, to nasza Pani przejęła rolę przekazania nam treści wspaniałych opowiadań, które następnie wspólnie omawialiśmy i staraliśmy się rozwiązywać problemy, z jakimi borykali się ich bohaterowie. Wykonaliśmy również wiele prac plastycznych, które zobrazowały najciekawsze i najbardziej przejmujące historie.
Serdecznie dziękujemy darczyńcy, od którego otrzymaliśmy ten wspaniały prezent. Znaleźliśmy w nim wiele cennych wskazówek i rozwiązań naszych codziennych rozterek, a samych opowiadań słuchaliśmy z zapartym tchem!

tekst i foto: J. Strzelec
uczniowie