Finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych

W dniu 29.09.2020r., w Uniejowie, na kompleksie boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka, odbył się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada).  W zawodach brali udział najlepsi reprezentanci poszczególnych powiatów województwa łódzkiego. Konkurencja więc była bardzo duża. Młodsze uczennice i  uczniowie mieli do przebiegnięcia około 1100m, a najstarsi chłopcy - 1600m. Każda kategoria liczyła około 90 uczestników.
Przed rozpoczęciem biegów odbyła się krótka uroczystość –  wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego 2022/2023 oraz  podsumowanie zeszłorocznego współzawodnictwa sportowego w województwie łódzkim. Powiat Pabianicki zajął w poprzednim roku szkolnym VI miejsce. Puchar za to osiągnięcie odebrała Dyrektor MDK w Pabianicach oraz koordynator sportowych zawodów na szczeblu powiatowym – p. Wiesław Dobiech.
W drużynie reprezentującej powiat pabianicki wystąpiło po 5 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej. Naszą Szkołę, pod kierunkiem p. D. Gwiazdowskiej, bardzo godnie reprezentowały uczennice klasy V, w kategorii Igrzysk Dzieci:
·       Iga Rozwandowicz 5Bi – 22 miejsce w rywalizacji wojewódzkiej
·       Zuzanna Stępińska  5C – 29 miejsce w rywalizacji wojewódzkiej
GRATULUJEMY  UDANEGO WYSTĘPU  I  ŻYCZYMY  DALSZYCH  SUKCESÓW  SPORTOWYCH!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska
zawody sportowe