PABIANICKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

„Najpierw ja, potem świat”. Pod takim hasłem 2 grudnia świętowano XVII Pabianickie Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Uroczystość, jak co roku, rozpoczęła się od inscenizacji grupy artystycznej z "Agrafki", a tuż po niej ciepłe słowa przekazali wszystkim Grzegorz Mackiewicz, prezydent miasta Pabianic oraz Krzysztof Habura, starosta pabianicki. Wyświetlony został również film podsumowujący działania organizowane w ramach obchodów. Jednym z gości specjalnych była pani Izabela Nowaczyk, założycielka Fundacji 4 Kroki oraz mediatorka porozumieniowa, która opowiedziała o metodach dbania o swoje emocje.
Podczas wykonywania utworu Sanah i Igora Heruta „Mamo tyś płakała”, prezentowany był materiał z działań na rzecz Ukrainy w naszym mieście. Był również pokaz taneczny Maćka Woszczyka. To szesnastoletni tancerz, wicemistrz Polski oraz artysta, który zajął jedenaste miejsce w Europie. Wykonał taniec do piosenki „I was here”.
W tym roku w uroczystości wzięli udział najbardziej zaangażowani wolontariusze z naszej szkoły: Judyta Rynkiewicz 6C, Aleksandra Łuczyńska 6C, Antonina Skiba 8D, Agata Nowak 8D,
Julia Rynkiewicz 8D, Nikola i Oliwia Okruszek 8D, Szymon Brauer 8D i Adrian Łuszcz 8B
.
Podczas Gali wręczono Złote Serca dla osób, firm i instytucji wspierających pabianickich wolontariuszy. Bardzo miło nam ogłosić, że jedno z nich trafiło w tym roku do wyjątkowego nauczyciela naszej szkoły Pani Justyny Nowak, która całym sercem wspiera akcje wolontarystyczne.
Niech ta statuetka będzie symbolem wielkiej wdzięczności i przyniesie jeszcze więcej energii do działania na rzecz potrzebujących. Wśród najbardziej zaangażowanych wolontariuszy wyróżnienie otrzymały aż dwie osoby z naszej szkoły: uczeń klasy 8D Szymon Brauer oraz uczeń klasy 8B Adrian Łuszcz.
Wielkie brawa :)

tekst i foto: M. Pintera-Wall