Szkoła do hymnu

W dniu 10 listopada nasza szkoła kolejny raz wł±czyła się w ogólnopolsk± akcję  „Szkoła do hymnu”.
W przeddzień Narodowego ¦więta Niepodległo¶ci, o symbolicznej godz. 11.11 dyrekcja, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wspierani przez chór  pod kierunkiem p. Wioletty Sobieraj wspólnie od¶piewali „Mazurka D±browskiego”.
Po od¶piewaniu  hymnu na krótk± lekcję historii zabrał nas uczeń Oskar Krzyżewski z klasy 5 a, który pod kierunkiem nauczycieli historii p. Ewy Zawady i p. Andrzeja Pasińskiego  przestawił krótki rys historyczny „Polska droga do Niepodległo¶ci” . Przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, pocz±wszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walk± o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolno¶ci.
Chór
Natalia Adamska 5 c