Festyn sportowy „INTEGRACJA ZACZYNA SIĘ W SERCU”

6.12.2022 roku, w Powiatowej Hali Sportowej, odbył się (po dwóch latach przerwy) festyn sportowy dla uczniów z pabianickich szkół integracyjnych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas 1-4: Aleksandra Samson, Marcel Matuszczak, Jakub Borowski, Michalina Grabarz, Oskar Uliński, Filip Hetman, Szymon Borkowski, Gabriela Saktura, Szymon Bartczak i Ignacy Biskupski, pod opieką p. Doroty Gwiazdowskiej i p. Elżbiety Milczarek. W zawodach uczestniczyli zawodnicy oraz kibice. W celu upowszechniania różnych form współzawodnictwa sportowego uczniowie wzięli udział w mikołajkowych grach i zabawach: dekorowanie choinki, zbieranie kolorowych piłek, przeciąganie liny, wożenie prezentów i mikołajkowy tor przeszkód.
W przerwach między konkurencjami prezentowały się grupy taneczne w swoich układach choreograficznych. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a, z pokazem tańca nowoczesnego, przygotowanego przez wychowawcę p. Magdalenę Ściegienkę.
Na zakończenie festynu zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie nagrody.

tekst: E. Milczarek/foto: D. Gwiazdowska
uczniowie