Listopad w Kindlotece

23 listopada klasa 8c gr.1 zapoznała się z zasobami Kindloteki podczas lekcji języka niemieckiego. Uczniowie realizowali temat: „Wie sieht dein Haus aus?” - „Jak wygląda  twój dom?”, korzystali z czytników e-booków, wyszukiwali informacje w tekście. Duże wrażenie zrobiła również Alexa, która odpowiadała w języku niemieckim na zadawane pytania. Na zakończenie uczniowie układali na macie do kodowania rysunek. Była to świetna okazja do powtórzenia działu Haus -dom oraz poznania innowacyjnych środków dydaktycznych.

tekst i foto: K. Snochowski
uczniowie

23 listopada klasy 6 a i 6 c korzystały ze szkolnych zasobów kindloteki w ramach lekcji języka polskiego. Na początku uczniowie odszukali ukryte na macie do kodowania słowa. Były to archaizmy związane z nowelą Henryka Sienkiewicza „Janko Muzykant”. Następnie wyjaśniali ich znaczenie, szukając w tekście lektury. Praca z urządzeniami „kindle” przebiegała bardzo sprawnie i przyniosła wiele satysfakcji. Uczniowie przygotowali się także do kolejnej lekcji – odnaleźli fragmenty niezbędne do charakterystyki głównego bohatera. Każdej klasie polecamy zajęcia w szkolnej kindlotece!

tekst i foto: I. Zakrzewska
lekcja polskiego