Wrzesień w Kindlotece

Wrzesień to czas na powrót do szkoły i  czekających nas przez cały rok obowiązków. W naszej szkole jest takie miejsce, gdzie uczniowie mogą w przyjemny sposób zdobywać wiedzę jednocześnie z wielu dziedzin. Takim miejscem jest właśnie Kindloteka. To tutaj, w myśl zajęć STEM, prowadzone są lekcje i spotkania z nauczycielami, chcącym rozwijać swój warsztat pracy o nowinki technicznologiczne.
Dlatego na początku września grupa nauczycieli spotkała się w Kindlotece, by poznać możliwości zastosowania sprzętu podczas zajęć dydaktycznych.
Uczniowie z klasy VIA podczas lekcji j. angielskiego korzystali z kindli i maty do kodowania. W zajęciach wzięła udział dyrekcja szkoły. Pan dyrektor bardzo rzeczowo wyjaśnił zagadnienie przewodzenia prądu, a następnie razem z uczniami zagrał na sztućcach podpiętych do płytki MaKey MaKey. Pani dyrektor pomagała odkodować wzór ukryty na macie do kodowania.
Natomiast uczniowie z klasy IIC wyruszyli w podróż z książką „Sztuczna inteligencja”. Podczas zajęć poznali Alexę, dowiedzieli się jakie cechy odróżniają nas od zwierząt i AI. Przypomnieli sobie jak ważna jest współpraca podczas zajęć. Podjęli wyzwanie „Marshmallow Challenge”. Przed nimi kolejne rozdziały i na pewno wiele ciekawej nauki i świetnej zabawy.

tekst i foto: M. Kęcik/A. Herszel-Pościk
zajęcia w Kidlotece