Między nami kobietkami

Szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Miedzy nami kobietkami”. Program „Między nami kobietkami” przeznaczony jest dla dziewcząt klas szóstych. Głównym założeniem programu jest: zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.
Firma Protecter&Gamble wspiera od kilkunastu lat działania edukacyjne w zakresie dojrzewania poprzez autorskie programy adresowane do dzieci szkół podstawowych. Program ma cel edukacji prozdrowotnej, uzupełnienia wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania jak również wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Dziewczęta otrzymały specjalne zestawy edukacyjne, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

tekst i foto: M. Pintera-Wall
prelekcja