Podróż muzyczna do Armenii i Gruzji

Dnia 26 października 2022 r. w naszej szkole odbył się koncert, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie kl.1-3. Głównymi bohaterami były instrumenty takie jak duduk i dhol. O tych właśnie instrumentach bardzo interesująco opowiadali nam trzej panowie, którzy przygotowali dla nas koncert. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, jak powstają dźwięki w każdym z wybranych instrumentów. Panowie nawiązali znakomity kontakt z młodymi słuchaczami już od pierwszej chwili. Umiejętnie i skutecznie absorbowali ich uwagę, zachęcając do czynnego udziału. Uczniowie zaśpiewali piosenkę po gruzińsku pt. „Tulipan” oraz wysłuchali i zatańczyli do tradycyjnego tańca kaukaskiego - Lezginka. Mówi się, że muzyka jest wszędzie, że kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych, a doskonałym potwierdzeniem był udział  uczniów w zorganizowanym koncercie.

tekst i foto: A. Jaksa
uczniowie