Spotkanie z panem leśniczym

W dniu 21.10 gościliśmy w naszej szkole leśniczego Krzysztofa Mikłę z Nadleśnictwa Kolumna, okręg Dąbrowa. Klasy pierwsze oraz klasa II d miały możliwość wysłuchania prelekcji na temat zmian zachodzących jesienią w lesie oraz tego, jak rośliny i zwierzęta leśne przygotowują się do nadchodzącej zimy. Poznaliśmy gatunki zwierząt zapadających w sen, lub letarg zimowy, wiemy również, które z nich są zimą aktywne i w jaki sposób możemy im pomagać przetrwać trudny czas. Pan leśniczy przyniósł wiele ciekawych eksponatów pochodzących z lasu, m.in. pięknie wybarwione liście różnych drzew, szyszki, nasiona oraz imponujące poroże jelenia, które uczniowie mieli okazję przymierzyć. Spotkanie zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Bardzo dziękujemy zaproszonemu gościowi za wizytę. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takiej formie zajęć i zapraszamy na kolejne spotkanie wiosną.

tekst i foto: J. Strzelec
uczniowie