Wyniki konkursu literackiego dla uczniów klas V – VIII

25 listopada zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego dla uczniów klas V – VIII
„Cudze chwalicie, swego nie znacie… - wędrujemy po Polsce”.
Jego cele to:
1. Rozpowszechnianie wiedzy na temat zabytków, kultury, tradycji naszego kraju.
2. Rozwijanie zainteresowań polonistycznych - kształtowanie umiejętności redagowania pisemnych form wypowiedzi.
3. Wędrówki po Polsce jako pomysł na spędzanie wolnego czasu.
W konkursie wzięło udział dwanaścioro uczniów klas starszych, którzy napisali prace dotyczące tego, co zobaczyli i przeżyli w czasie wakacji. Z materiałów konkursowych – wypracowania, zdjęcia, szkice – powstanie pamiątkowa książka, z którą będzie można się zapoznać w bibliotece szkolnej.
Jury, w skład którego wchodzili p. dyr. Ilona Paszkiewicz oraz nauczycielki języka polskiego: Marzenna Bielecka i Izabela Zakrzewska, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Oliwier Oleszko (V d),
II miejsce – Katarzyna Pondel (V d),
III miejsce – Anna Jeżewska (V d), Martyna Zimek (V d),
Wyróżnienia: Antoni Drzewiecki (VIII c), Mateusz Sobieraj (VIII a).
Pomysłodawcą konkursu i fundatorem cennych nagród (czytnik e-book, bony do empiku) był pan Sławomir Stanek.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy wygranym.

tekst i foto: I. Zakrzewska
uczniowie