Wyjazd integracyjny klasy 5b i 5c

25 listopada w ramach obchodów andrzejek klasowych odbył się wyjazd integracyjny klasy 5b i 5c do Manufaktury w Łodzi. Przepełnione tłumem ludzi łódzkie centrum rozrywki i handlu wywarło na naszych uczniach ogromne wrażenie. Na początku wycieczki uczniowie zwiedzali interaktywną wystawę w eksperymentarium. Przewodnik objaśniał uczniom skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Dla uczniów była to wspaniała zabawa ponieważ każdy miał możliwość wypróbowania działań dynamiki, akustyki oraz dźwięku na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Uczniowie wypróbowali  m.in. nurek Kartezjusza, młynek Crooksa, człowieka baterie, słup zagrożenia, lewitującą piłkę czy głowę na tacy.
Następną atrakcją przygotowaną dla naszych uczniów była specjalnie wynajęta dla nich sala - Arena Laser Game w której uczniowie zagrali w paintball laserowy.
Gra odbywała się na specjalnie stworzonej do tego arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku. Atmosferę niesamowitości wzmagały dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Każdy z uczniów ubrany  był w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagowały na strzał – wiązkę laserową. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, uczeń, wyposażony w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, mógł przenieść się z wirtualnych gier komputerowych do prawdziwego świata pola walki. Gra wzbudziła w uczniach bardzo pozytywne emocje. Było dużo śmiechu, zderzeń zbrojami, gonitwy za uciekającymi, a przede wszystkim niesamowitego ducha walki oraz dużej chęci zwycięstwa.

Na koniec wizyty w Manufakturze uczniowie odwiedzili kręgielnie Grakulę, w której to z chęcią zagrali w kręgle. Gra okazała się być doskonałym sposobem integracji i rozrywki klasowej, łącząc jednocześnie przyjemne z pożytecznym.
Ruch i sport to wspaniała zabawa i świetny pomysł na spędzenie wspólnych chwil klasowych, a tegoroczny wyjazd andrzejkowy klasy 5b i 5c okazał się miłą przerwą od obowiązków szkolnych.
Wycieczka, pomimo zmęczenia, dała uczniom dużo radości i pozostawiła w nich miłe wspomnienia.

tekst i foto: M. Popłońska
na wycieczce