Mikołajkowa wyprawa do Wrocławia klasy 2c

W środę, 7 grudnia, klasa 2c wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. To była prawdziwa niespodzianka, ponieważ uczniowie, do momentu przyjazdu pociągu na dworzec w Pabianicach, nie wiedzieli jaka przygoda przed nimi. Wybuchom radości nie było końca, gdy okazało się, że podróż do stolicy Dolnego Śląska odbędą pociągiem Intercity.
Po dotarciu na miejsce spacerkiem wyruszyli w kierunku „Kolejkowa”. Piękne makiety z fragmentami miasta zachwyciły małych i dużych wycieczkowiczów. Dodatkową atrakcją była pachnąca świętami piernikowa makieta. Po zwiedzaniu „Kolejkowa” odbyły się warsztaty modelarskie, podczas których każdy wykonał własną kamieniczkę. Restauracja „Pełna Para” zadbała o pyszny obiad, który pozwolił nabrać sił przed dalszymi niespodziankami. Wrocławski Rynek zaczarował wszystkich swoim magicznym klimatem, a kramy na Świątecznym Jarmarku kusiły kolorami. Po popołudniowym spacerze ulicami miasta, powrót do domu pociągiem był jeszcze większą przyjemnością. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że były to ich najlepsze klasowe Mikołajki.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
uczniowie