Miś z walizką pełną przygód

Dzieci najlepiej inspirują i motywują się nawzajem. Chcąc rozwijać w dzieciach pasję czytania, wspomagać ich rozwój, pobudzać wyobraźnię, tak aby zaszczepić w nich nawyk obcowania z książką - w tym właśnie celu powstała nasza akcja „Książka z klasą”.
W nowym roku szkolnym jako druga została wylosowana klasa 2B. Uczniowie wspólnie z panią Eweliną Jeż wybrali książkę pt.:„Paddington – Historia pewnego niedźwiadka z Peru”. Autor - Michael Bond.
„Na peronie stacji kolejowej stał samotny miś. Przybył z Mrocznego Zakątka Peru i marzył o domu pełnym ciepła i miłości. „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”, przeczytali państwo Brownowie na tabliczce zawieszonej na szyi zwierzaka. Ale jak to zrobić? Zamieszkać z niedźwiedziem pod jednym dachem?....”
Tak rozpoczyna się historia jednego z najsłynniejszych misiów świata – Paddingtona! Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zaopiekują się niedźwiadkiem? Tego nie zdradzimy! Przeczytajcie sami.
Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. W klasie przeczytaliśmy wspólnie pierwszą część, lecz już nie możemy doczekać się kolejnych. Powstały również piękne prace.
Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego czytelnika. Zachęcamy serdecznie do przeczytania i jesteśmy pewni, że tak jak my, bardzo szybko sięgniecie po kolejne części. To niezwykle uroczy Miś z walizką pełną przygód!

tekst i foto: E. Jeż
uczniowie