Powiatowe Igrzyska Dzieci w Pływaniu

W dniu 18.10.2022r, na pływalni miejskiej w Konstantynowie Łódzkim, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Do rywalizacji zgłosiły się: SP2 Konstantynów Łódzki, SP5 Konstantynów Łódzki, SP Ksawerów, SP Pawlikowice, SP2 Pabianice, SP16 Pabianice i SP17 Pabianice.
Pierwsza część Igrzysk odbyła się w formie sztafety – 6 zawodniczek, które miały do pokonania dystans 25m stylem dowolnym. Druga część zawodów to indywidualna rywalizacja w czterech stylach pływackich: dowolnym, klasycznym, motylkowym, grzbietowym. O miejscu szkoły decydowała większa liczba zdobytych punktów uzyskanych łącznie w sztafecie i wyścigach indywidualnych.
Reprezentacja naszej SP16, pod kierunkiem p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w składzie:
·       Iga Rozwandowicz  5b
·       Zuzanna Stępińska  5c
·       Gabriela Niska  5d
·       Laura Szymańska  5d
·       Hanna Duma  6c
·       Judyta Florczak  6c
·       Maja Maras  6c

Po wszystkich konkurencjach i zsumowaniu punktów nasza Sztafeta dziewcząt zajęła ostatecznie V miejsce w Powiecie.
GRATULULACJE!!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska