Ogólnopolska akcja „Szkoła z Pozytywną Uwagą”

Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo. Zaczęliśmy zatem od listopada będącego miesiącem chwalenia, ale w Pozytywnej Uwadze chodzi o coś znacznie ważniejszego – relacje. Jesteśmy ludźmi i dobre relacje napędzają nas do budowania, tworzenia, zdobywania. To nierzadko nauczyciel podaje pomocną dłoń, gdy inni stracili w nas wiarę. To nauczyciel motywuje, gdy widzi błysk zainteresowania w oku. Wspierając uczniów szkoła towarzyszy ich rodzinom w najlepszych i najgorszych momentach, bo dobro uczniów to wspólna sprawa – uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W ramach ,,Pozytywnej uwagi” przeganialiśmy listopadowe smutki ze szkolnych korytarzy za sprawą Dni Życzliwości, to niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym, a także otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie lekcji tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. Koordynatorkami akcji są panie Aleksandra Kurasiewicz i Małgorzata Bączał.

tekst i foto: M. Bączał /A. Kurasiewicz
uczniowie