2c w ogólnopolskim konkursie „Projektanci edukacji”- rozpoczęło się głosowanie

„Projektanci edukacji” to największy ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.
W XIII edycji naszą szkołę reprezentuje klasa 2c. Już w tamtym roku uczniowie tej klasy uczestniczyli w cyklicznych zajęciach dotyczących historii naszego miasta. Poznawali pabianickie legendy i sylwetki znanych pabianiczan. Podczas szkolnych spacerów podążali szlakiem dawnych mieszkańców. To właśnie wtedy zrodził się pomysł na „wehikuł czasu”. Przeglądając stare fotografie, pojawił się pomysł na wystawę fotograficzną. Teraz pojawiła się możliwość na realizacji.
Nasz projekt nosi tytuł „Szepty historii- śladami dawnych mieszkańców Pabianic”. W dniach 1-9 grudnia można oddawać na niego głos, korzystając z linku. Projekty z największą ilością internetowych głosów otrzymają grant w wysokości 1000zł na jego realizację. Dodatkowo w połowie stycznia jury konkursu przyzna 30 grantów( po 10 w każdej kategorii wiekowej) w wysokości 2000zł dla najbardziej wartościowych projektów.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
uczniowie