XXV Rajd Gwiazdkowy

Dnia 10 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Rajdzie Gwiazdkowym. W imprezie  wzięli udział uczniowie klas: 5c i 4b. Trasa rajdu prowadziła z ośrodka MOSiR w Pabianicach, ulicami: Wajsówny, Smugową, Popławską, następnie skrajem Lasu Miejskiego do ul. Rydzyńskiej i miedzami śródpolnymi do Bychlewa. Po drodze spotkaliśmy się z panem leśniczym, który opowiedział nam o funkcjach lasu i odpowiedział na pytania dzieci. Uczniowie pokonali pieszo 7 km. Spotkanie z Mikołajem odbyło się w Gminnym Domu Kultury w Bychlewie, uczniowie otrzymali świąteczne paczki i zostali poczęstowani pysznym bigosem i ciepłą herbatą. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Agnieszka Krzysztofik i Katarzyna Jurek.

tekst i foto: K. Jurek
na rajdzie