Po raz 29 - wyruszamy, by posprzątać Polskę!

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ekologicznej akcji „Sprzątanie Świata”. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Dzięki pogodzie, która nam dopisała akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.
Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę prac plastycznych uczniów dotyczących dbałości o środowisko. Celem wystawy było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja promowała nieśmiecenie, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Poniżej prezentują się prace uczniów w szkolnym konkursie.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
uczniowie segregują śmieci