Z wizytą w teatrze

26 października 2022 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Teatru Nowego w Łodzi. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy 5b wraz z panią wychowawczynią  i nauczycielem  opiekunem. Założeniem programowym wyjazdu było uwrażliwienie uczniów na piękno żywego słowa oraz umożliwienie im kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu teatralnym pt.: „Doktor Dolittle i przyjaciele”.
W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o fenomenie Doktora Dolittle i jego przyjaciół. Zobaczyli na własne oczy, że kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb ciągle myśli o jedzeniu. Aktorzy wcielając się w nieprzeciętne postacie zwierząt pokazali pełne pozytywnych emocji relacje między człowiekiem, a zwierzęciem.
Kilkadziesiąt  minut spędzonych w towarzystwie doktora i jego zabawnej, zwierzęcej gromadki okazało się czasem relaksu i uśmiechu. Wszyscy uczniowie wrócili z uśmiechem i refleksją, a spektakl stanowił dobre antidotum na szarą, jesienną rzeczywistość.

tekst i foto: M. Popłońska
w teatrze