Turniej Piłki Siatkowej dla Wolontariuszy o Puchar Starosty

10.11.2022 w Powiatowej Hali Sportowej odbył się Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej dla Wolontariuszy o Puchar Starosty, zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, którego celem była integracja środowiska wolontarystycznego na terenie powiatu pabianickiego i promowanie zdrowego stylu życia. Równolegle odbywały się rozgrywki dwóch grup (szkoły podstawowe oraz szkoły średnie, w tym organizacje pozarządowe i koordynatorzy wolontariatu) - w sumie ponad 100 osób. Organizatorem całego Turnieju była Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA”, natomiast fundatorem nagród i pucharów dla uczestników - Starostwo Powiatowe w Pabianicach.
Nasza reprezentacja wolontariuszy wystąpiła w składzie: Judyta Florczak 6C, Aleksandra Łuczyńska 6C, Adrian Łuszcz 8B, Szymon Brauer 8D, Antonina Skiba 8D, Agata Nowak 8D, Julia Rynkiewicz 8D, Oskar Szymański 8D, Oliwia Okruszek 8D. Nasi wolontariusze rozegrali w sumie 5 meczy i zajęli zaszczytne II miejsce.
Dziękujemy za turniej Grupie Wolontarystycznej Agrafka oraz Panu Staroście Krzysztofowi Haburze za organizację tego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

tekst i foto: M. Pintera
na turnieju