Uniwersytet Pani Bajki

Klasa IIe w ramach akcji „Książka z klasą” wybrała powieść „Uniwersytet Pani Bajki”. To książka, która z opisu kojarzyła się niektórym z Akademią Pana Kleksa. Po przeczytaniu wiemy już, że było to bardzo dobre i zamierzone wręcz skojarzenie. Autorka Agnieszka Rautman-Szczepańska zabiera nas w bajkowy i magiczny świat. Tak właściwie to zabiera główną bohaterkę, Barbarę, jedenastoletnią dziewczynkę, która całe swoje życie musiała podporządkowywać się surowym regułom i wymaganiom rodziców.
Rodzice Basi postawili na chłodne wychowanie, nie pozwalając jej rozwijać pasji i talentów. W zamian za to wymagali idealnych ocen ze wszystkich przedmiotów. Na domiar złego postanowili posłać dziewczynkę do szkoły z internatem. Ostatecznie jednak Basia wylądowała na Uniwersytecie Pani Bajki, który też jest szkołą z internatem, ale zdecydowanie nie tą, którą wybrali rodzice.
Jak to się stało, że dziewczynka tam trafiła?
Historia przypomina opowieść o Kopciuszku. W pewnym momencie pojawia się po prostu dobra wróżka…..
Więcej szczegółów nie zdradzimy. Przeczytajcie sami.
Jeszcze raz dziękujemy bardzo darczyńcy za podarowanie książki.

tekst i foto: M. Drozd
uczniowie