Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum miasta Pabianic

Dnia 5 grudnia klasa 4 d wraz z wychowawczynią Panią Wiolettą Sobieraj wybrała się na bożonarodzeniowe warsztaty do naszego Dworu Kapituły Krakowskiej czyli Muzeum miasta Pabianic.
Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii tych wyjątkowych świąt oraz o tradycjach i wierzeniach wigilijnych, bożonarodzeniowych. Dowiedzieliśmy się co to jest podłaźniczka, jak dawniej przystrajano mieszkania w tym okresie oraz kiedy pojawiła się choinka. Na zakończenie warsztatów przystąpiliśmy do wykonania swojego „Aniołka”, czyli ozdobę świąteczną do powieszenia na choince. Poznaliśmy też historię Dworu, w którym mieści się nasze muzeum. Obejrzeliśmy wszystkie komnaty oraz wystawy znajdujące się w nim.
Pobyt w Muzeum  był okazją do bezpośredniego obcowania  ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły nam podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji.

tekst i foto: W. Sobieraj
uczniowie