„Suples - promocja zapasów”

Dnia 21.10.22 r. odbył się w naszej szkole turniej  propagujący sport zapaśniczy pod nazwą: „Suples - promocja zapasów”. Był to czwarty z cyklu pięciu turniejów organizowanych w całej Polsce przez Akademię Zapasów Józefa Tracza – trzykrotnego medalisty igrzysk olimpijskich z Seulu 1988, Barcelony 1992 i Atlanty1996 oraz trzykrotnego wicemistrza świata, który był także prowadził ten turniej. Koordynatorem zawodów w Pabianicach był Grzegorz Szyszka trener zapasów w PTC.
Turniej przebiegał pod czujnym okiem Pani Dyrektor Ilony Paszkiewicz, która uroczyście powitała zaproszonych gości i uczestników turnieju, dopingowała drużyny, a także brała udział w ceremoniach dekoracji. Gościem honorowym był Prezydent Miasta Pabianic - Grzegorz Mackiewicz.
Przebieg rywalizacji miał charakter zespołowy. Rozegrane konkurencje w przeciąganiu liny, wypychaniu z materaca, biegu z drabinką, wyrywaniu piłki FITBALL oraz gry kółko i krzyżyk na macie wymagały od zawodników umiejętności logicznego myślenia, zwinności, szybkości, siły i umiejętności współdziałania w grupie.
W turnieju wzięło udział 8 zespołów z pabianickich szkół podstawowych 1,3,5,8,16 i 17.
Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach wystawiła do rywalizacji dwie drużyny (nazwy od koloru koszulek):
Oliwkową: Bartosz Borowiec 4b, Amelia Piech 5a, Aleksander Moszyński 5a, Marcel Wojna 5b, Maja Zdrada  5c, Antoni Kacprzak 6b, Mikołaj Koźlak 6b
Niebieską: Laura Szymańska 5d, Miłosz Waśkowski 5c, Aleksander Bardelski 6b, Jakub Dziuba 6b  Julita Kik 6c, Miłosz Klęk 6c, Aleksander Ziomek, 6c.
Duże brawa należą się zarówno jednaj jak i drugiej drużynie. Oliwkowa zajęła IV miejsce w rywalizacji  będąc jednocześnie najmłodszym zespołem, natomiast Niebieska okazała się najlepszym zespołem tego turnieju i wywalczyła I miejsce.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, medale i dyplomy.
Linki:
Opiekunami byli pani Dorota Gwiazdowska oraz pan Tomasz Zawada.

tekst i foto: T. Zawada/D. Gwiazdowska
zawody sportowe